Δυνατές μάχες θα γίνουν σήμερα για το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Πολύ σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατά τη διάρκεια της οποίας βέβαια ξεχωρίζει ένα ακόμη ντέρμπι σε επίπεδο νομού Καβάλας.

Ειδικότερα στο γήπεδο της Χρυσούπολης θα φιλοξενηθεί μία σπουδαία αναμέτρηση ανάμεσα στον τοπικό Νέστο και τον Αετό Ορφανού, δύο ομάδες οι οποίες έχουν κίνητρο το γόητρο για την κατάκτηση της νίκης. Την ίδια πολύ σημαντική αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Ποτού, ανάμεσα στην Δόξα Θεολόγου και τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό και τέλος στο Κιλκίς ο Κεραυνός Πέρνης θα επιδιώξει να πάρει τη νίκη κόντρα στον τοπικό Κιλκισιακό.

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Το πρόγραμμα-22η αγωνιστική

Σάββατο 29/3, Ώρα 15:00

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι το εξής:

Γήπεδο Γενησέας: Ηρακλής Ζυγού – Ένωση Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Σαφούρης(Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς, Βακουφτσής(Σερρών)

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Κώστας Πουλικίδης(Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης, Οικονομίδης(Δράμας)

Γήπεδο Δράμας: Πανδραμαϊκός – Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Γιώργος Τακίδης(Κιλκίς)

Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος, Μαυρίδης(Κιλκίς)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Χρήστος Καρακελές(Καβάλας)

Βοηθοί: Κουκούμης, Δεδονάκης(Καβάλας)

Γήπεδο Ποτού: Δόξα Θεολόγου – Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Μιχάλης Ελευθεράκης(Ξάνθης)

Βοηθοί: Εμίν Κεχαγιά, Σπάρταλης(Ξάνθης)

Γήπεδο Κιλκίς: Κιλκισιακός – Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητής: Γιώργος Κόκκινος(Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Κώστογλου, Κούρας(Χαλκιδικής

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική
1. Πανσερραϊκός 52 (55-13)
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 44 (34-20)
3. Απόλλων Παραλιμνίου 36 (28-15)*
4. Πανδραμαϊκός 36 (29-17)*
5. Αετός Οφρανού 35 (38-21)
6. Άρης Αβάτου 32 (32-22)*
7. Δόξα Κάτω Καμήλας 30 (35-26)
8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 24 (16-23)*
——————————–
9. Ορφέας Ξάνθης 24 (21-34)* 10. Κεραυνός Πέρνης 15 (26-43)*
11. Κιλκισιακός 10 (13-45)
12. Δόξα Θεολόγου Ποτού 9 (12-40)
13. Ηρακλής Νέου Ζυγού 7 (8-25)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον β’ γύρο

Επικοινωνία

Ε: evdomimera[@]gmail.com

Δ: Δαμιανού 10

Τ: 2511 104 119

 

Καθημερινή επικαιρότητα και ενημέρωση
Τα πάντα για την Καβάλα
Εφημερίδα 7η ΜΕΡΑ

 

Ενημερωτικη Λιστα