Πολύ σημαντικά ντέρμπι διεξάγονται για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Πολύ λεπτές είναι οι ισορροπίες στην κορυφή και στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, και το πρόγραμμα της 11η αγωνιστικής που διεξάγεται αύριο το απόγευμα περιλαμβάνει πολύ σημαντικά ζευγάρια, με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον βέβαια και για τις 3 ομάδες του νομού Καβάλας.

Ανάμεσα σε αυτά δίχως άλλο είναι το σπουδαίο ντέρμπι της κορυφής ανάμεσα στον ΜΑ Ορφανίου και τον πρωτοπόρο Ορφέα Ξάνθης με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη, σε ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι το οποίο αναμένεται να διεξαχθεί. Από το αποτέλεσμα του μάλιστα και σε περίπτωση ήττας της ομάδας της Ξάνθης τότε σίγουρα θα έχουμε ανακατατάξεις στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εκτός έδρας στην Ένωση Αλεξανδρούπολης θα αγωνιστεί ο Αετός Οφρυνίου σε μία πολύ δύσκολη έξοδο για το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη που θέλει πάση θυσία τη νίκη για να παραμείνει ζωντανό στο κυνήγι της ανόδου. Τέλος ο τρίτος της παρέας των καβαλιώτικων ομάδων στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, Νέστος Χρυσούπολης, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής θα πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης στα χαρτιά σε βάρος της Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Oι διαιτητές-11η αγωνιστική

Συνοπτικά τα ζευγάρια που θα συναντηθούν στο πλαίσιο της ερχόμενης, 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και η οποία αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και οι διαιτητές που ορίστηκαν έχουν ως εξής:

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Αετός Οφρυνίου

Διαιτητής: Γιαπουτζής (Ξάνθης)

Βοηθοί: Δανδανόπουλος-Φεράτογλου (Ξάνθης)

ΜΑ Ορφανίου-Oρφέας Ξάνθης

Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης-Κουβαλάκης (Δράμας)

Απόλλων Παραλιμνίου-Ελπίς Σαππών

Διαιτητής: Τζίκας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Παπαδοπούλου-Μαδίτσης (Μακεδονίας)

ΑΕ Ευόσμου-Εθνικός Σοχού

Διαιτητής: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Χατζηβασιλείου-Φακανάς (Μακεδονίας)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Ηρακλης

Διαιτητής: Λαπάτας (Θράκης)

Βοηθοί: Καρακασίδης-Δόδογλου (Θράκης)

Άρης Αβάτου-Αναγέννηση Θαλασσιάς

Διαιτητής: Φιλιππίδης (Έβρου)

Βοηθοί: Κυριαζής (Θεσσαλίας)-Τερζόπουλος (Έβρου)

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-3 α.α.

Πανδραμαϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων

Διαιτητής: Χορόζογλου (Δράμας)

Βοηθοί: Κοτανίδου-Νικολαϊδου (Δράμας)

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Oι βαθμολογγία-10η αγωνιστική
1. Ορφέας Ξάνθης 25 (18-6).
———————————
2. Αετός Οφρυνίου 22 (19-6).
3. Πανδραμαϊκός 22 (14-6).
4. Ηρακλής Αμπελοκήπων 20 (22-7).
5. Απόλλων Παραλιμνίου 20 (15-6).
6. ΜΑ Ορφανίου 16 (13-15).
7. Ένωση Αλεξανδρούπολης 16 (10-11).
8. Νέστος Χρυσούπολης 15 (9-7).
9. Άρης Αβάτου 13 (12-9).
10. ΑΕ Αμπελοκήπων Δράμας 13 (12-19).
—————————————
11. Ελπίδα Σαπών 11 (10-13).
12. Εθνικός Σοχού 11 (9-11).
13. ΑΕ Διδυμοτείχου 10 (12-13).
14. ΑΕ Ευόσμου 10 (10-15).
15. Αναγέννηση Θαλασσιάς 3 (5-21).
16. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (αποχώρησε από το πρωτάθλημα)

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Τα ζευγάρια που θα συναντηθούν στο πλαίσιο της ερχόμενης, 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής που παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον, είναι τα εξής:

ΑΕ Ευόσμου – Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίδα Σαπών –ΜΑ Ορφανίου

Εθνικός Σοχού – ΑΕ Διδυμότειχου
Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης Αβάτου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ένωση Αλεξανδρούπολης
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Δόξα Σιδηροχωρίου
Αετός Ορφανίου – Νέστος Χρυσούπολης

Επικοινωνία

Ε: evdomimera[@]gmail.com

Δ. : ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ 22

ΤΗΛ. : 2510222141

ΚΙΝ : 6948367220

 

 

Καθημερινή επικαιρότητα και ενημέρωση
Τα πάντα για την Καβάλα
Εφημερίδα 7η ΜΕΡΑ

 

Ενημερωτικη Λιστα