Το 3 στα 3 έκαναν Ορφέας και ΜΑ Ορφανίου για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ.Κ.

Πλούσια ποδοσφαιρική δράση είχαμε το Σαββατοκύριακο που διανύσαμε στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και η συνέχεια δόθηκε με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των οποίων ήταν πολύ μεγάλο το βαθμολογικό ενδιαφέρον και στα οποία δεν έλειψαν οι εκπλήξεις που επηρέασαν ανάλογα τις βαθμολογίες.

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, με νίκες, 3 κατά σειρά, προχώρησαν Ορφέας Ελευθερούπολης και ΜΑ Ορφανίου που πήραν τα «τρίποντα» σε βάρος της Κεραμωτής (0-2) και του Φρίξου Πλατανοτόπου (1-0) αντίστοιχα ενώ νέο στραβοπάτημα είχαμε για τον Βύρωνα Καβάλας ο οποίος στην επανεμφάνιση του, στο ανακαινισμένο «Βερούλειο» στάδιο, παραχώρησε την ισοπαλία (2-2) στον Άρη Πηγών οποίος στο τέλος του α’ ημιχρόνου ήταν μπροστά με δύο (2) τέρματα. Βέβαια θα πρέπει να σταθούμε στη νέα εκτός έδρας επιτυχία της Δόξας Αμυγδαλεώνα η οποία πήρε σπουδαία νίκη στον Βρασίδα Νέας Περάμου με σκορ (0-1) ενώ πρώτη ήττα είχαμε για την νεανική ομάδα της ΑΕΚ Καβάλας που έχασε στο Χρυσοχώρι από τον Απόλλων με (3-2). Ο Αστέρας Φωλιάς πήρε πολύ σημαντική νίκη στην έδρα του με (1-0) σε βάρος του Ατρομήτου και τέλος για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας στα Λιμενάρια, η Αναγέννηση έμεινε στο (1-1) με τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης, σε μία ακόμη εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα της Θάσου.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν στο πλαίσιο της 33ς αγωνιστικής στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΑΕΚ Καβάλας 3-2

ΠΟ Κεραμωτής- Ορφέας Ελευθ/λης 0-2

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Χαλκερού 1-0

Λιμενάρια-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 1-1

ΜΑ Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

Βρασίδας Ν. Π-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-1

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών 2-2

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης 9 (8-1)

Μ.Α Ορφανίου 9 (4-1)

Αστέρας Φωλιάς 7 (7-3)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (4-3)

Βύρωνας Καβάλας 5 (5-2)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 5 (4-2)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 4 (3-4)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 4 (2-3)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (3-4)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 3 (5-8)

Άρης Πηγών 2 (4-5)

Π.Ο Κεραμωτής 1 (0-3)

Φρίξος Πλατανοτόπου 0 (2-6)

Βρασίδας Ν. Περάμου 0 (0-4)

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

ΑΕΚ Καβάλας- Αστέρας Φωλιάς

Ορφέας Ελ-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ατρόμητος Χαλκερού-Μ. Α Ορφανίου

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Βρασίδας

Φρίξος Πλατανοτόπου-Βύρωνας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πηγών

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Πανιώνιος Ξεριά 3-0 α.α.

Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού 2-3

Άρης Πρίνου-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` 4-2

Θεαγένης-Κεραυνός Καλλιράχης 1-1

Ποσειδώνας-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-2

Ατρόμητος Λεκάνης-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-1

Άγιος Λουκάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-1

Άγιος Λουκάς 0 (0-6)

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 9 (9-3)

Άρης Πρίνου 9 (9-9)

Θεαγένης Θάσου 7 (7-1)

Θράκη Γραβούνας 6 (7-4)

Ηρακλής Καβάλας 6 (5-3)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6 (3-2)

Ατρόμητος Λεκάνης 4 (6-6)

Ποσειδώνας Καβάλας 3 (5-6)

Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (4-3)

Καβάλα 2004 3 (6-7)

Κεραυνός Καλλιράχης 1 (1-4)

ΠΑΟΚ Καβάλας 1 (1-6)

Άγιος Λουκάς 0 (0-7)

Πανιώνιος Ξεριά Αποσύρθηκε

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Θράκη Γραβούνας

Πανιώνιος Ξεριά- Άρης Πρίνου

Αρης Ζυγού-Θεαγένης Θάσου

Καβάλα 2004/ΑΕ Β`-Ποσειδώνας

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Λεκάνης

Μακεδονικός Αγιάσματος-Άγιος Λουκάς

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΟ Ποταμιάς 7-1

Ασπίδα Πολυστύλου-ΜΑ Φιλίππων 1-0

ΑΕ Πιερέων-Ελπίδες Καβάλας 3-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Ακροβούνι 3-2

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 2-4

Μακεδονικός Αμισιανών-Παγγαίο 4-2

Αίας Παναγίας-Κεραυνός Ελευθερών 2-5

Ρεπό: Ένωση Παγγ. Δρυάδας

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών 9 (13-4)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 7 (12-2)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 6 (9-3)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 6 (8-7)

Μακεδονικός Αμισιανών 6 (7-6)

ΑΣ Παγγαίο 6 (6-6)

Ασπίδα Πολυστύλου* 6 (3-0)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 3 (9-5)

ΑΕ Πιερέων 3 (5-8)

Αίας Παναγίας*3 (4-11)

Α.Ο Ποταμιάς 3 (5-11)

Μ.Α Φιλίππων* 1 (1-2)

Α.Ο Κάρυανης 0 (2-7)

Κεραυνός Κρηνίδων 0 (4)

Ελπίδες Καβάλας 0 (4-9)

*** Οι ομάδες με (*) έχουν κάνει το ρεπό τους

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Βυζάντιο

ΑΟ Ποταμιάς-ΑΕ Πιερέων

Μ. Α Φιλίππων-Παγγαιϊκός

Ελπίδες-Κεραυνός Κρηνίδων

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό: ο ΑΟ Κάρυανης

Δ: ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ 22 - ΚΑΒΑΛΑ - Τ.Κ: 65302 / ΔΘ: ΔΗΜΗΤΡΑ ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΕΝΤΗ / ΑΦΜ : 800828862 ΔΟΥ: ΚΑΒΑΛΑΣ / ΤΗΛ: 2510 222141 / Εmail: evdomimera@gmail.com

Εβδόμη Ημέρα